Eskişehir Daikin Klima Servisi

Eskişehir Daikin Klima Servisi, Daikin marka klimalarınız başka olmak üzere tüm Daikin ürünlerine teknik servis hizmeti veren bi firmadır. Müşteri Memnuniyeti temel ilkesi olan firmamız sonm teknoloji ürünler ve profesyonel ekibiyle sizlere daima en güvenilir servis anlayışı sunmaktadır.

Daikin klimalar elektronik araçlardır ve bütün elektronik araçlarda olduğu gibi klimalarda da belirli birtakım problemler ve arızalar da oluşabilmektedir.

Genel olarak klimanın kroniğinde bir problem yoksa ve mekanik kaynaklı bir arıza değil ise bu arızalar genellikle periyodik bakımlarının yapılmamasından ve aynı zamanda da filtre temizliğinin kontrollerinin yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Bu kontrollerin ve periyodik bakımların yapılaması sonucunda klima filtrelerinde birtakım toz ve kirler birikecektir, bunun sonucunda da bakteriler oluşacak ve bu da kullanıcılar için ve klimanın havasına dahil olan kişilerin sağlığına olumsuz etkilerde bulunacaktır.

Sağlık sorunlarının yanı sıra aynı zamanda klimanın motor ömrüne ve çalışma ömrüne olumsuz etkide bulunacak eski performansını kaybetmesine sebep olacaktır. Bu sebeple bakımların ve kontrollerin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Kullanıcılar evlerinde klima temizliklerini kendileri yapabilecekleri gibi bunun yanında Daikin uzman teknik servis aracılığı ile de yapılmasını sağlayabilmektedirler.

Öncelikle kullanıcı olan kişi elektrik süpürgesi yardımı ile radyatörün içerisinde ki pisliği ve tozları vakum aracılığı ile çekmelidir ve sonrasında da uygun bir fırça yardımı ile fırçalamalıdırlar. Sonrasında ise klima temizleme spreyleri ile temizliğini oldukça sağlıklı bir şekilde yapmalıdırlar.

Bu konuda bir tedirginlik varsa müdahale edilmemelidir ve Daikin uzman teknik servis ile iletişime geçilmeli, kendileri vasıtası ile temizliğin yapılması sağlanmalıdır.

Daikin Marka Klimalarda Karşılaşılması Muhtemel Olan Arızalar

  • Klimanın ısıtma ve soğutma konusunda verimsizliği
  • Klimanın açılmaması
  • Klimanın kumanda arızası
  • Klimanın sigorta kaynaklı arızaları
  • Klimanın kötü koku vermesi

Daikin  Klimanın Isıtma ve Soğutma Konusunda Verimsizliği

Klimanın ısıtma ve soğutma konusunda verimsizlik durumlarında ilk olarak klimanın mod ayarlarına bakılmalıdır. Mod ayarlarından kaynaklı bir yavaş güçte motor çalışması söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra klimanın hava filtreleri kontrol edilmeli ve filtre temizliği yapılmalıdır.

Klima filtrelerinin toz ve tortu sonucu bu sorunu doğurması oldukça olası olmaktadır. Bu tozlar ve tıkanmalar klimanın performansını olumsuz yönde etkilemektedir.

Daikin Klimanın Açılmaması 

Klimanın açılmaması ya da çalışmaması gibi sorunlar genel olarak çoğunlukla, klimaya elektirik akımı ileten kablolarda ki arızalardan veya kabloların uygun yere yerleştirilememesinden de kaynaklı olabilmektedir.

Aynı zamanda da zaman ayarlı mod ayarlamalarının sonucunda da bir süre klimanın açılmaması mümkün olabilmektedir. Kullanıcılar ilk olarak bunu kontrol ederek emin olmalıdırlar. Yaptıkları işlemlere rağmen klima gene de açılmamış daha fazla müdahale edilmemelidir.

Bu durumda Eskişehir Daikin Klima Servisi ile iletişime geçilmeli ve profesyonel kişilerce arızanın tespiti yapılıp tamiri gerçekleştirilmelidir.

Daikin Klimanın Uzaktan Kumandası Çalışmıyor

Daikin Klima Kumandası Çalışmıyor

En sık karşılaşılan klima arıza bildirimleri arasında yer almaktadır klima uzaktan kumandalarının arızaları. Kullanıcılar ilk olarak Daikin klima uzaktan kumandalarının çalışmaması durumunda pillerini uygun piller ile değiştirmelidir.

Sorun düzelmez ise yeni pillerin yerleri değişmelidir ve son olarak da klima ile kumanda arasında uygun bir mesafeye geçip sinyal olup olmadığına bakılmalıdır.

Bu işlemler neticesinde klima uzaktan kumandasında bir düzelme olmaz ise daha fazla müdahale edilmemelidir ve Eskişehir Daikin Klima Servisi ile iletişime geçilmelidir. Kumandanın arızası var mı bakılır ve sonrasında da arıza var ise tamiri gerçekleştirilir.

Daikin Klima Sigorta Kaynaklı Arızaları

Klimanın sigorta kaynaklı arızalarında kullanıcılar mümkün olduğu kadar müdahale etmemeye özen göstermelidirler. Bu gibi problemlerde elektrik çarpılması gibi istenmeyen olumsuz durumlar söz konusu olabileceğinden dolayı Daikin uzman teknik servisi ile iletişime geçilmeli ve bu arızanın giderilmesi için talep oluşturulmalıdır.

Profesyonel teknik ekip en kısa sürede arızayı giderecektir. Klimalarda sigorta kaynaklı sorunlar başlıca besleme kablolarında ki kısa devrelerden oluşmaktadır ve bunun yanı sıra aynı zamanda da elektrik akımı belli ünitelere temas edememesinden de kaynaklanabilmektedir.

Kabloların çıkmış olma ihtimalide bulunmaktadır. Bir diğer sebep ise klima fan motorlarının sargılarından kaynaklanabilecek kısa devre sorunları da olabilmektedir.

Daikin Klimanın Kötü Koku Vermesi

Daikin Klima Kötü Koku Yapıyor

Klimaların kötü koku vermelerinin en başlıca sebepleri; klimaların çalıştığı ortamda ki kokudan kaynaklanmaktadır. Ortamda ki kötü koku neticesinde bu kokular klimanın hava kanallarına teneffüs edecektir ve bu sebeple koku oluşacaktır.

Bununla beraber gene önemli bir konu olan periyodik bakımların ve hava filtrelerinin kontrollerinin ihmalinden kaynaklı olan arızların neticesinde de bu kötü kokular oluşabilmektedir. Bunun neticesinde kullanıcılar hava filtrelerinin ve radyatör peteklerinin temizliklerini yapmalıdır.

Bu temizlik öncelikle elektrik süpürgesi vasıtası ile vakum yardımı ile tortu ve pisliklerin çekilmesiyle başlamalıdır. Sonrasında uygun bir fırça yardımı ile fırçalanmalı ve en son olarak da klima temizleme spreyi ile temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Bu işlemlerin neticesinde kullanıcı hala klimadan kötü koku gelmesi şikayetine devam ediyor ise daha fazla müdahale etmemeli ve Eskişehir Daikin Klima Servisi  ile iletişime geçip bu sorun için talep oluşturmalıdır. Profesyonel uzman ekip bu sorunun sebebini tespit ettikten sonra arızayı en kısa sürede tamir edeceklerdir.

Klimaların kötü koku yaymaları sağlık açısından da oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple kötü koku şüphesi olunduğu sırada, fazla zaman kaybetmeden uzman teknik ekip ile görüşülmeli ve öncelikli olarak bunun düzeltilmesi talep edilmelidir.

Klimaların periyodik bakımları ve bunun yanı sıra hava filtrelerinin kontrolleri düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Periyodik akımları uzman teknik ekipler ile yapılmalıdır. Olası bir hata durumunda klimaya kalıcı zarar verecek bir durum teşkil etmek mümkün olabilmektedir.

 

Eskişehir Daikin Klima Servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Call Now ButtonTıkla, Ara!