Eskişehir Baymak Servisi

Eskişehir Baymak Servisi, Baymak marka klimakombişofben ve kazan sistemleri konusunda sizlere garantili hizmetler sunmaktadır. Bu tarz cihazların yıllık bakıma ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Yıllık bakım temizliği yapılan bu tip cihazlar genellikle yıl içerisinde size çok büyük sürprizler yaşatmayacaktır.

Baymak cihaz bakım, orijinal yedek parça temini gibi tüm işlemler uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Baymak markasının en yoğun kullanılan cihazlarından bir tanesi kombilerdir. Kombilerde sıklıkla rastladığımız arızalardan bir tanesi ateşleme arızası olmaktadır. Baymak kombinizde ateşleme arızası görüyorsanız öncelikle gaz girişlerinin kontrol edilmesi gerekir.

Kombi yanındaki gaz vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Gaz vanaları açık ise cihazınıza resetleme işlemi uygulayın ve yeniden başlatın. Ancak bu yeniden başlatma da işe yaramaz ise muhtemelen sorun ateşleme-iyonizasyon elektrotları ya da gaz valfindedir. Bunun için Eskişehir Baymak Servisi teknisyenlerimizle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Baymak’ın sık bir şekilde evlerde ve işletmelerde yer alan cihazlarından bir tanesi de klimalardır. Birbirinden farklı özellikte ve kapasitede klimalar sıcak yaz günlerinin kurtarıcısı durumundadırlar. Ancak klimalardan da bazı durumlarda arıza kayıtları alabiliyoruz.

Klimalar konusunda aldığımız şikâyetlerden bir tanesi klimanın iç ünite fanı dönmüyor arızasıdır. Böyle bir durumda klimanın fan kapasitörü, iç ünite karı ya da sensörler arızalanmış demektir. Ayrıca fan bozulmuş da olabilir, kontrol edilmelidir. Eskişehir Baymak Servisi teknisyenlerimiz gerekli kontrolleri sağlayacaklardır.

Sıcak su sağladığımız şofbenlerde de bir takım arızalar ortaya çıkabilir. Mesela eşanjörde yüksek ısı sorunu oluştuğuna dair bir takım telefonlar alabiliyoruz. Bunun nedeni filtrede olası bir tıkanıklıktır. Böyle bir durumda öncelikle cihazı kapatıp yeniden açmalısınız. Ancak yüksek ısı sorunu çözülmez ise teknik ekibimizi aramanızı öneririz.

Baymak’ın merkezi sistemler için kullanılan kazanları oldukça kullanışlıdır. Kazanlar da kombi ve klimalar gibi bakım isteyen cihazlardır. Çok parçalı komplike cihazlar olduklarından uzman kişiler tarafından bakımı yapılmalıdır. Kazanlarda en çok aldığımız şikâyetlerden birisi kazananın istenen ısıya ulaşmamasıdır. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda kazan yakıt besleme süresini artırabilirsiniz. Birkaç saat sonra istediğiniz ısıya gelmez ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Eğer kazanın külleri topraklaşıyor ve cüruf oluşuyor ise fan hızını bir kademe kadar düşürmeniz faydalı olacaktır. Ertesi gün yeniden gözlemleyin ancak sorunun çözülmez ise Eskişehir Baymak Servisi ekiplerimizden günün her saati yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 

Eskişehir Baymak Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Call Now ButtonTıkla, Ara!